קו חם להורה ולמתבגר
בכל שאלה והתלבטות

דליה   054-4794494
נורית  054-4741247

       צרו קשר


שם:       

טלפון:    

מייל:      

                   
    שיטות טיפול

טיפול דינמי ממוקד

לטיפול הדינמי הממוקד מספר מאפיינים:

  • זמן - הוא קצר יחסית לטיפולים הדינאמיים הרגילים והממושכים.

  • מיקוד - הטיפול עוסק בכאב הכרוני שחוזר בחיי האדם כדי להשיג את המטרה שלו. המיקוד הוא היפוכה של העבודה המקרית שנצפית לעיתים בטיפולים ממושכים ובלתי מתוכננים. לעיתים המוקד מובלע בתוך בעיותיו של המטופל והוא תוצר של הקשר של המטפל והמטופל בראיונות הראשונים.

  • מטפל - המטפל בגישת טיפול זו הינו מטפל אקטיבי, העובד יחד עם המטופל להבנה של הבעיות והשגת יעדי הטיפול. זאת בניגוד לעמדה הקלאסית בטיפול דינמי ארוך טווח שבו המטפל הוא פסיבי.

  • מטופל - סוג טיפול זה מתאים בעיקר למטופלים שיכולים לבחור מטרה/סוגיה מרכזית/מוקד טיפולי וכן, עם מוטיבציה לעשות שינוי בחייהם.

במפגש הטיפולי המטפל משלב היבטים של הטיפול הדינמי ועושה חיבור בין דברים שקורים כאן ועכשיו בטיפול עצמו לבין דברים שאירעו בעבר. שיטת טיפול זו מאפשרת היכרות הדרגתית עם עולמו הפנימי של המטופל, על הקשיים והיתרונות שבו. דבר זה מקנה אפשרות לביטוי עצמי ספונטני, היכרות עם המניעים להתנהגות כיום ומכאן הגדלה של חופש הבחירה.

לטיפול הדינמי הממוקד טכניקות רבות אותן דליה משלבת עם טכניקות מתחום הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי. שיטת טיפול זו משלבת את הרעיון: על מנת ליצור שינוי אצל המטופל יש צורך בשינוי בתפישת המציאות שלו. במקביל יש צורך ליצור שינוי בהתנהגות המטופל, דבר המלווה בלמידה ותרגול של התנהגויות חדשות.